KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037079
*
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:15:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 21:23:11
1
Vinnande bud
27/1 17:14:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Björn Erling Evensen
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/1 21:23:11 | 1 | Vinnande bud |
| 27/1 17:14:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



